Szczegóły

Czarter jachtu Antila 27 – Poljacht czartery jachtów

Antila 27 to chyba najpopularniejszy jacht na całych Mazurach i w Polsce. Po mazurskich wodach pływa ich kilkaset, a liczba ta nieustannie rośnie. Jednostka została zaprojektowana przez Michała i Adama Orycha w 2009 r. z myślą o maksymalnym komforcie, obszerności wnętrza i prędkości jachtu. Dziś wiadomo, że był to istny strzał w dziesiątkę. Model pozwolił rozwinąć skrzydła stoczni Antila Yacht i sprawił, że jest ona dziś jedną z największych w Polsce. Jacht zdobył wiele nagród między innymi: Złoty medal targów BOATSHOW 2009, Główną Nagrodę targów Wiatr I Woda i wiele innych. Świadczy to na pewno o ogromnej popularności tego modelu.

Antila 27 Gryf to jacht nowoczesny, wygodny i bardzo komfortowy. Jednostka jest autoryzowanym wyrobem stoczni Antila-Yacht co gwarantuje bardzo wysoką jakość wykonania. Jacht posiada dwie duże zamykane kabiny. Każda jest wyposażona w szafkę ubraniową, otwierany luk i wylot ogrzewania. Łazienka jest bardzo jasna i obszerna znajdziemy tam umywalkę oraz WC chemiczne. kambuz ma do zaoferowania Państwu: dwupalnikową kuchenkę gazową, lodówkę z funkcją mrożenia, zlewozmywak oraz wiele szafek pozwalających przechować zastawę stołową i żywność. Cały jacht posiada dużą liczbę różnego rodzaju schowków – bez trudu pomieszczą Państwo wszystkie swoje bagaże. Niewątpliwymi zaletami Antili 27 Gryf są: szpryc buda chroniąca nas przed wiatrem oraz ławeczki na koszach rufowych zapewniające lepszą widoczność. Jacht został wyposażony w mocny i niezawodny silnik Honda 10 KM z elektrycznym rozruchem. Porządek podczas żeglugi zapewnią sakwy na fały.

Przed każdym rozpoczęciem czarteru jachtu nasza obsługa dokładnie go sprawdza, czyści i dezynfekuje. Wszystko w trosce o twój komfort i bezpieczeństwo. Wybierz nas i przekonaj się, że wynajem jachtu na Mazurach to jeden z lepszych pomysłów na wakacje. Zapraszamy do rezerwacji terminów!

Dane techniczne

Długość kadłuba: 8.24 m
Szerokość: 2.98 m
Zanurzenie min/max: 0.38 / 1.65
Liczba koi: 6+2
Max liczba miejsc: 8
Liczba kabin: 2
Wysokość w kabinie: 1.8 m
Zbiornik(i) na wodę: 40 l
Wysokość masztu: 12.8 m
Powierzchnia żagli: 38.0 m2
Silnik zaburtowy: 10 KM

Wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe:

 • Szpryc buda
 • Ogrzewanie TRUMA
 • Lodówka WAECO

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza
 • Wc chemiczne z płynem do zalania

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda wnętrz jachtu Antila 27?

Wnętrz jachtu Antila 27 jest bardzo przestronne i komfortowe. Znajdują się w nim dwie obszerne zamykane kabiny, toaleta oraz mesa połączona z kambuzem. Wnętrze naszego jachtu Antila 27 Gryf zostało zbudowane z prawdziwego drewna mahoniowego, które w połączeniu z granatowymi materacami bardzo ładnie się komponuje.

Mesa jachtu Antila 27 to największe, główne pomieszczenie tego jachtu. Po wejściu w pierwszej kolejności zauważą Państwo duży wygodny stół znajdujący się idealnie na środku pomieszczenia oraz dwie kanapy usytułowane po lewej i prawej stronie od niego. Za stołem zostało umieszczone wejście do kabiny dziobowej jachtu, natomiast przed nim wejście do toalety oraz rufowej zamykanej kabiny sypialnej. Kanapy na jachcie Antila 27 są na tyle spore aby zasiąść na nich mogła wspólnie cała załoga. O miejsce do przechowywania bagaży na jachcie Antila 27 na prawdę nie trzeba się martwić. Producent poprowadził wzdłuż burt pojemne szafki i jaskółki oraz wykorzystał przestrzeń pod kanapami, umieszczając tam spore bakisty. Za sprawą dwóch rozkładanych kanap w mesie na tej Antili 27 spokojnie może spać nawet 8 osób. Cała mesa jachtu Antila 27 jest bardzo dobrze oświetlona. W dzień naturalny dopływ światła zapewnią duże okna na nadbudówce oraz otwierany luk nad stołem. W nocy natomiast mocne energooszczędne oświetlenie typu LED. Warto nadmienić iż w mesie naszego jachtu Antila 27 znajduje się przydatna rubka nawigacyjna. Tak jak każde pomieszczenie na tym jachcie Antila 27, tak i mesa jest ogrzewana. System ogrzewania na tej jednostce czarterowej Antila 27 działa na gaz.

Kambuz na jachcie Antila 27 znajduje się po lewej stronie, zaraz przy wejściu do lewej zamykanej kabiny rufowej. Jest on stosunkowo mały, ale wystarczająco wygodny by przygotować w nim pyszny posiłek dla całej załogi jachtu. Na naszej żaglówce Antila 27 został wyposażony w dwu-palnikową kuchenkę gazową marki Dometic, zlewozmywak oraz lodówkę z małym zamrażalnikiem. Dodatkowo w kambuzie tego jachtu Antila 27 znajdą Państwo mnóstwo szafek i szuflad służących do przetrzymywania żywności oraz zastawy stołowej. Każda szafka, szuflada i lodówka posiada zabezpieczenie zapobiegające otwarciu się jej gdy jacht płynie na żaglach w przechyle.

Kabina WC na jachcie żaglowym Antila 27 Gryf jest bardzo duża. Wszystko to za sprawą tego, że jacht ten posiada dwie, a nie trzy zamykane kabiny. Łazienka na tej Antili 27 została wyposażona w WC typu chemicznego, umywalkę, jaskółkę, szafkę i lustro. W celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji tego pomieszczenia pomieszczenie te na jachcie Antila 27 wyposażyliśmy w otwierane okienko.

Kabina dziobowa na jachcie Antila 27 nie należy może do największych, ale spokojnie pomieści dwie nawet spore osoby. Znajdą w niej Państwo trójkątne łóżko, szafkę oraz bakisty znajdujące się pod łóżkiem. Naturalne oświetlenie oraz dostęp do świeżego powietrza zapewni spory otwierany luk znajdujący się na suficie. Kabina dziobowa na tym jachcie Antila 27 posiada oczywiście wylot ciepłego powietrza z systemu ogrzewania.

Kabina rufowa na tym jachcie Antila 27 jest ogromna. Bez problemu wyśpią się w niej dwie lub trzy mniejsze osoby. Za sprawą dwóch a nie trzech zamykanych kabin na tym jachcie Antila 27 łózko zostało usytułowane w poprzek a nie wzdłuż jachtu. W kabinie znajda Państwo szafkę na ubrania, bakisty oraz małe otwierane okienko. Co ważne kabina jest również ogrzewana.

W jakie udogodnienia został wyposażony jacht Antila 27 Gryf?

Jacht Antila 27 Gryf dostępny u nas w czarterze jest jachtem wyposażonym w wiele udogodnień sprawiających, że obsługa tej jednostki jest banalnie prosta. Stocznia wyposażyła ten egzemplarz jachtu Antila 27 w:

Mocny silnik – na tym jachcie Antila 27 zastaną Państwo silnik o mocy 10 KM marki Honda. Silnik posiada elektryczny rozrusznik oraz śrubę uciągową przez co bardzo dobrze radzi sobie z tym jachtem nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Przedłużacz rumpla – sterowania jachtem Antila 27 będzie przez to dużo prostsze, nawet dla najmłodszych.

Ławeczki na koszach rufowych – wiemy że lubią Państwo na nich przesiadywać, dlatego wyposażyliśmy w nie każdy nasz jacht Antila 27. Na tym jachcie ławeczki są składane.

Szpryc budę – ochroni Państwa przed wiatrem podczas żeglugi oraz umożliw otwarcie sztorcklapy i suwklapy podczas deszczu.

Kabestany samoknagujące – za sprawą tego rozwiązania czynności takie jak wybieranie żagli bądź podnoszenie masztu na jachcie Antila 27 będą dużo prostsze i wygodniejsze.

Ogrzewanie wnętrza – ten jacht Antila 27 został wyposażony przez producenta w ogrzewanie postojowe, przez co przebywanie wewnątrz jachtu podczas niepogody będzie dużo przyjemniejsze. System ogrzewania na tym jachcie Antila 27 został wyposażony w termostat, który jest w stanie utrzymać temperaturę w środku w przedziale od 10 do 28 °C.

Stolik nawigacyjny – czytanie map lub korzystanie z laptopa na tym jachcie Antila 27 będzie przez to dużo wygodniejsze.

Lodówkę z zamrażarką – w kambuzie tego jachtu Antila 27 znajduje się lodówka wyposażona w mały zamrażalnik.

Mamy nadzieję iż wyżej wymienione udogodnienia sprawią, że czarter jachtu Antila 27 będzie dla Państwa przyjemny i komfortowy, a czas spędzony na jachcie pozostanie w Państwa pamięci na długie lata. 

inne ważne informacje:

Czy postój jachtu Antila 27 w porcie Przystań Zielona Zatoka w Bogaczewie jest darmowy?

Tak, wynajmując jacht z naszej firmy uzyskują Państwo możliwość korzystania z naszego portu przez cały czas trwania czarteru. W cenie stałe miejsce cumownicze na pierwszej kei, woda oraz prąd na kei. Korzystanie z sanitariaty nie jest wliczone w cenę.

O której godzinie możliwe jest wydanie jachtu Antila 27? 

Godzina wydania konkretnego jachtu jest uzależniona od stanu technicznego w jakim poprzednia załoga go odda oraz od jego stanu czystości. W standardowych sytuacjach nasze jachty wydawane są w godzinach 15:00-20:00. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jednak o której godzinie klienci przyjadą do portu, dlatego niekiedy w przypadku dużego skumulowania się osób czekających na wydanie czas czekania po przyjeździe może przekroczyć nawet 3 h. Przeważnie jednak na wydanie jachtu nie czeka się więcej niż 2 h.

Czy na jachcie Antila 27 dostępne są kamizelki ratunkowe w rozmiarze dla dzieci i młodzieży?

Każdy z naszych jachtów dostępnych w czarterze na Mazurach posiada komplet kapoków w rozmiarach dla dorosłych. Jednakże w naszym magazynie posiadamy kamizelki w dosłownie każdym rozmiarze, dlatego jeżeli pływają Państwo z dziećmi to prosimy o poinformowanie o tym obsługi, która doniesie Państwu odpowiednio dobrane kamizelki ratunkowe.

Jakie dokumenty należy posiadać przy odbiorze jachtu Antila 27? 

Czy zdjęcia jachtu Antila 27 są aktualne? 

Wiemy, że znaczna większość firm czarterowych umieszcza zdjęcia jachtów z chwili gdy były one prawie lub całkiem nowe. Niestety często okazuje się, że rzeczywisty stan prezentowanych jednostek jest nieco inny, niż ten przedstawiony na fotografiach. Mając to na uwadze postanowiliśmy iż zdjęcia na naszej stronie internetowej będą aktualizowane średnio co dwa lata, tak aby widzieli Państwo stan jachtu w jakim ten się obecnie znajduje. Prezentowane fotografie jachtu Antila 27 Gryf pochodzą z 2019 r.