Szczegóły

Tes 32 to chyba najbardziej rozpoznawalny jacht na całych Mazurach. Jego charakterystyczny kadłub widać już z daleka. Jest to dotąd największy jacht żaglowy z całej serii stoczni Tes Yacht. Jednostka została zaprojektowana przez znanego konstruktora Tomasza Siwika głownie z naciskiem na komfort i wygodę. Jacht cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród żeglarzy jak i firm czarterowych, mimo tego iż projekt pochodzi z 2002 r. świadczy to na pewno o nieprzemijalności tego modelu. Jeden z Tesów należy nawet do znanej aktorki Doroty Kamińskiej popularnej przede wszystkim z roli w serialu ,,Klan”.

Tes 32 Gryf to jacht bardzo komfortowy. Posiada on 2 zamykane kabiny i obszerna łazienkę z WC stacjonarnym. Kajuta rufowa jest ogromna, bez trudu pomieści nawet 3 osoby. Jacht posiada bogate wyposażenie. Największą zaletą jest na pewno elektrycznie kładziony maszt z którym kładzeniem poradzi sobie nawet jedna osoba. Kolejnym atutem jachtu Tes 32 Gryf jest ogrzewanie webasto, które zapewni odpowiednią temperaturę w chłodniejsze noce. Echosonda pozwoli uniknąć wejścia na mieliznę a kompas nada żeglarskiego klimatu.

Przed każdym rozpoczęciem czarteru jachtu nasza obsługa techniczna dokładnie go sprawdza, myje i dezynfekuje. Wszystko po to byś czuł się komfortowo. Weź ster w swoje ręce i przeżyj z nami niesamowitą przygodę. Przekonaj się, że czarter jachtu na Mazurach to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.
Zapraszamy do rezerwacji czarterów!

Dane techniczne

 

Długość całkowita: 9.69 m
Szerokość: 2.98 m
Zanurzenie min/max: 0.46 / 1.65
Liczba koi: 7+2
Max liczba miejsc: 9
Liczba kabin: 2
Wysokość w kabinie: 1.95 m
Zbiornik(i) na wodę: 150 l
Wysokość masztu: 12.5 m
Powierzchnia żagli: 35.0 m2
Silnik zaburtowy: 15 KM

Wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe:

 • Szpryc buda
 • Koło sterowe
 • Echosonda, kompas
 • Elektrycznie kładziony maszt
 • Ogrzewanie WEBASTO
 • Lodówka WAECO
 • Woda zaburtowa
 • Elektryczne WC stacjonarne

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza
 • Jacht Casco z ubezpieczeniem silnika, rzeczy osobistych  załogi  oraz OC prowadzącego

Najczęściej zadawane pytania

Czy jacht Tes 32 Gryf posiada elektrycznie kładziony maszt?

Tak, jacht Tes 32 Gryf z naszej firmy czarterowej posiada elektrycznie kładziony maszt. Jednostka ta została wyposażona w elektryczną wyciągarkę umieszczoną w komorze kotwicznej, Wyciągarka jest obsługiwana z pilota. Położenie masztu na jachcie Tes 32 Gryf nie wymaga więc użycia wysiłku fizycznego. Jedyne co trzeba zrobić to odpiąć bom, który na jachcie Tes 32 jest dość lekki. W umiejętny sposób może to zrobić jedna osoba, jednak znacznie łatwiej będzie gdy ktoś z załogantów jej w tym pomoże. Jeżeli więc szukają Państwo jachtu z takim rozwiązaniem to czarter naszego Tesa 32 Gryf będzie na pewno idealnym rozwiązaniem.

Jakie udogodnienia posiada jacht czarterowy Tes 32 Gryf?

Tes 32 Gryf z naszej firmy czarterowej posiada stosunkowo bogate jak na jacht czarterowy wyposażenie. Został on zbudowany z myślą głównie o komforcie użytkowników, dlatego posiada między innymi:

Elektrycznie kładziony maszt – stawianie i kładzenie masztu na tym jachcie Tes 32 będzie o wiele wygodniejsze. Wierzymy, że podczas czarteru osoby wypoczywające na jachcie nie potrzebują dodatkowej rozrywki w postaci siłowania się z masztem, od wyrabiania sobie mięśni jest siłownia.

System ogrzewania Webasto – od tej pory temperatura na jachcie będzie zawsze dopasowana do twoich potrzeb. Wydajne systemy ogrzewania postojowego z wylotami do wszystkich kabin to wyposażenia standardowe większości jachtów dostępnych u nas w czarterze.

Dwie zamiast trzech kabin – jacht Tes 32 Gryf  został zabudowany w wersji 2-kabinowej. Zdecydowana większość jachtów Tes 32 dostępnych w czarterze na Mazurach posiada 3 zamykane kabiny. Niesie to za sobą zarówno wady jak i zalety. Kabiny na tym jachcie są dużo większe. W rufowej wyśpią się wygodnie nawet trzy osoby. Zmniejszając liczbę kabin znacznie została powiększona również łazienka. Na jachcie Tes 32 gryf jest ona olbrzymia.

Woda zaburtowa – jacht Tes 32 Gryf został wyposażony w to praktyczne udogodnienie. Koniec z brakiem wody by umyć ręce na środku jeziora.

Stały, składany stolik kokpitowy – jacht Tes 32 Gryf posiada bardzo praktyczny stolik kokpitowy. Koniec z trzęsącym się stolikiem kokpitowym na jednej rurce. Na jachcie Tes 32 Gryf stolik został zamocowany do kolumny koła sterowego, jest całkowicie stabilny i po złożeniu w niczym nie przeszkadza.

I wiele innych – przyjedź na Mazury, wybierz do czarteru jacht Tes 32 Gryf i przekonaj się sam.

 

Jak wygląda rozkład wnętrza na jachcie Tes 32 Gryf?

Wnętrze jachtu Tes 32 Gryf nieco różni się od wnętrza standardowego Tesa 32 dostępnego w czarterze na Mazurach. Różnica ta polega na tym, że jacht Tes 32 Gryf z naszej floty został zabudowany w wersji dwu, a nie trzy kabinowej. Wnętrze jednostki jest przez to dużo przestronniejsze.

Mesa na jachcie Tes 32 Gryf jest ogromna. Wchodzimy do niej schodząc po zejściówce. Na środku znajduje się duży rozkładany stół, dookoła niego wygodne kanapy. Patrząc na prawo od zejścia zobaczymy kambuz oraz wejście do ogromnej kabiny rufowej, patrząc na lewo wejście do toalety. Na kanapach przy wcześniej wymienionym stole w mesie jachtu Tes 32 bez trudu zasiądą wszyscy uczestnicy rejsu. Pod kanapami znajdują się schowki czyli bakisty. Zarówno prawa jak i lewa kanapa jest rozkładana. Po rozłożeniu uzyskujemy dwa dwuosobowe łóżka – w mesie mogą spać więc wygodnie 4 osoby. Całe pomieszczenie tak jak każde na jachcie Tes 32 jest ogrzewane. Dostęp oświetlenia oraz wentylacji zapewnią otwierane okna i luki.

Kambuz czyli kuchnia na jachcie Tes 32 znajduje się po prawej stronie. Został on wyposażony w zlew, kuchenkę, lodówkę oraz dużą liczbę szafek zapewniających odpowiednią ilość miejsca do przechowywania żywności. Co ważne nad kuchenką znajduje się okno.

Łazienka na jachcie Tes 32 znajduje się z prawej strony. Na naszym Tesie 32 Gryf jest ona dużo większa niż na innych jachtach tego typu. Łazienka została wyposażona w WC morskie oraz umywalkę. Naturalną wentylację zapewni otwierane okno.

Kabina usytułowana na dziobie jachtu Tes 32 Gryf jest bardzo wygodna i komfortowa. Wchodzimy do niej przesuwanymi drzwiami. Kabina ta została wyposażona w wygodne trójkątne łóżko, bakisty znajdujące się pod nim oraz szafkę na ubrania. Dodatkowo w kabinie znajduje się spory otwierany luk gwarantujący naturalne oświetlenie oraz dopływ świeżego powietrza w upalne dni.

Kabina usytułowana na rufie jachtu Tes 32 jest największa. Znajdziemy tam ogromne łóżko, szafkę na ubrania oraz sporych rozmiarów bakisty. Odpowiednią temperaturę zapewni wylot ciepłego powietrza z ogrzewania oraz w upalne dni otwierane okienko. W kabinie tej bardzo wygodnie wyśpią się 3 osoby. Łóżko jest szerokie i długie na około 2m.

 

Czy jacht Tes 32 trzeba posprzątać po czarterze?

Nie, jachty w naszej firmie czarterowej sprzątane są przez profesjonalną firmę sprzątającą. Po zakończonym czarterze należy tylko sklarować olinowanie oraz ożaglowanie. W cenie sprzątania dezynfekcja jachtu środkami chemicznymi + ozonowanie. Standardowe sprzątanie jachtu po czarterze nie obejmuje prania tapicerki oraz mycia naczyń.

Czy czarterując jacht Tes 32 u Państwa postój w porcie macierzystym jest gratis?

Tak, biorąc czarter z naszej firmy postój jachtu w naszym porcie macierzystym – Przystań Zielona Zatoka w Bogaczewie k. Giżycka mają Państw w cenie. Do Państwa dyspozycji oddajemy: duże i wygodne miejsca cumownicze z muringami, wodę i prąd na kei oraz nowoczesne sanitariaty. Na terenie naszego portu funkcjonuje również restauracja.

Czy zdjęcia jachtu Tes 32 są aktualne?

Tak, zdjęcia jachtu Tes 32 Gryf są w miarę aktualne. Chcąc zapewnić Państwu możliwie najprawdziwsze odzwierciedlenie rzeczywistości staramy się systematycznie aktualizować zdjęcia jachtów z naszej floty czarterowej. W większości przypadków zdjęci nie są starsze niż rok.