Opinie

Szczegóły

Antila 26cc – Czarter jachtu Mazury

Antila 26cc to średniej wielkości śródlądowy jacht żaglowy produkowany przez stocznię Antila-Yacht z Radomia. Jacht został zaprojektowany przez duet konstrukcyjny Adama i Miachała Orycha, a jego premiera miała miejsce w 2012 r. Praca konstruktorów została doceniona już podczas premierowego pokazu, gdzie jacht zdobył główną nagrodę. Antila 26cc swoją sylwetką nawiązuje do Antili 27, jest jednak od niej nieco nowocześniejsza (załamany kadłub). Od strony nautycznej jacht zachowuje się bardzo dobrze, jest całkiem szybki i zwrotny. Jednostka jest bardzo przestronna, zarówno w kokpicie jak i wnętrzu. Pływając tym jachtem odczuwa się nawet wrażenie przebywania w jachcie o kilka stóp większym.

Nasza Antila 26cc to jacht zupełnie inny od wszystkich Antil 26cc dostępnych w czarterze na Mazurach. Jacht różni się od innych, ponieważ był budowany na indywidualne zamówienie prywatnego właściciela. Na uwagę na pewno zasługuje bardzo dobrej klasy wyposażenie żeglarskie jachtu takie jak: nierdzewne kabestany samoknagujące Andersen czy głębokościomierz + prędkościomierz marki Raymarine. Dodatkowo na zewnątrz jacht wyróżnia kokpit wyłożony prawdziwym drewnem teakowym. Warto wspomnieć również o szpryc budzie, która ochroni załogę jachtu przed wiatrem.

Wnętrze naszej Antila 26cc za sprawą otwartej kabiny dziobowej wydaje się dużo przestronniejsze niż na normalnym jachcie tego typu. Zostało one zbudowane z prawdziwej sklejki typu orzech brazylijski, która w połączeniu z jasnymi, zamszowymi materacami bardzo ładnie się komponuje. We wnętrzu jachtu znajdą Państwo przestronną mesę, kambuz, toaletę, otwartą kabinę dziobową a także zamykaną rufową. Łącznie na tym jachcie Antila 26cc może spać nawet 7 osób. 4 osoby w kabinach – dziobowej i rufowej oraz 3 w mesie, po rozłożeniu lewej kanapy. Mesa jachtu jest niebywale jasna, przy stole w tym pomieszczeniu tego jachtu Antila 26cc posiłek bez trudu zjedzą wszyscy uczestnicy rejsu. W celu nadania żeglarskiego klimatu pod pokładem w stoliku tym wyrzeźbiono nawet piękną intarsje. Kambuz jachtu został wyposażony we wszystko, co potrzebne do wygodnego przygotowania posiłków: 2-palnikowa kuchenka, pojemna lodówka z małym zamrażalnikiem oraz mnóstwo różnego rodzaju schowków i szafek. W łazience znajdą Państwo WC typu chemicznego, lustro oraz umywalkę. Wszystkie pomieszczenia tego jachtu Antila 26cc zostały wyposażone w otwierane luki zapewniające odpowiednią wentylację oraz wyloty ciepłego powietrza z ogrzewania jachtowego. Warto nadmienić, iż nasz jacht Antila 26cc posiada bardzo dużą liczbę schowków, bakist i szafek pozwalających przechować znaczną część bagażu. Podczas niepogody rozrywkę pod pokładem zapewni radio oraz TV.

Antila 26cc z naszej floty, podobnie jak każdy nasz jacht posiada obowiązkowe wyposażenie ratunkowe takie jak: wysokiej klasy kamizelki odpowiadające liczbie miejsc na jachcie, koło ratunkowe oraz gaśnicę. Dodatkowo jacht został wyposażony w długie i wytrzymałe cumy, dwie kotwice, pagaj, bosak oraz odbijacze.

Dane techniczne

Długość kadłuba: 7.80m
Szerokość: 2.90 m
Zanurzenie min/max: 0.39 / 1.62
Liczba koi: 6+1
Max liczba miejsc: 7
Liczba kabin: 1
Wysokość w kabinie: 1.80 m
Zbiornik(i) na wodę: 150 l
Wysokość jachtu: 12.5 m
Powierzchnia żagli: 35.5 m2
Silnik zaburtowy: 6 KM

Wyposażenie

Udogodnienia:

 • Szpryc buda
 • Echosonda
 • Tv
 • Ogrzewanie WEBASTO
 • Lodówka WAECO

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza
 • WC chemiczne z płynem do zalania

Opinie

Brak opinii dla tego jachtu.