Sprawdź dostępność jachtu Opinie

Szczegóły

Tes 32 Gryf Poljacht

Tes 32 to chyba najbardziej rozpoznawalny jacht na całych Mazurach. Jego charakterystyczny kadłub widać już z daleka. Jest to dotąd największy jacht żaglowy z całej serii stoczni Tes Yacht. Jednostka została zaprojektowana przez znanego konstruktora Tomasza Siwika głownie z naciskiem na komfort i wygodę. Jacht cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród żeglarzy jak i firm czarterowych, mimo tego iż projekt pochodzi z 2002 r. świadczy to na pewno o nieprzemijalności tego modelu. Jeden z Tesów należy nawet do znanej aktorki Doroty Kamińskiej popularnej przede wszystkim z roli w serialu ,,Klan”.

Tes 32 Gryf to jacht bardzo komfortowy. Posiada on 2 zamykane kabiny i obszerna łazienkę z WC stacjonarnym. Kajuta rufowa jest ogromna, bez trudu pomieści nawet 3 osoby. Jacht posiada bogate wyposażenie. Największą zaletą jest na pewno elektrycznie kładziony maszt z którym kładzeniem poradzi sobie nawet jedna osoba. Kolejnym atutem jachtu Tes 32 Gryf jest ogrzewanie Webasto, które zapewni odpowiednią temperaturę w chłodniejsze noce. Z kolei echosonda pozwoli uniknąć wejścia na mieliznę a kompas nada żeglarskiego klimatu.

Przed każdym rozpoczęciem czarteru jachtu nasza obsługa techniczna dokładnie go sprawdza, myje i dezynfekuje. Wszystko po to byś czuł się komfortowo. Weź ster w swoje ręce i przeżyj z nami niesamowitą przygodę. Przekonaj się, że czarter jachtu na Mazurach to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.
Zapraszamy do rezerwacji czarterów!

Rezerwacja online:

Zaznacz na kalendarzu daty, aby sprawdzić cenę lub  zarezerwować jacht

Dane techniczne

 

Długość całkowita: 9.69 m
Szerokość: 2.98 m
Zanurzenie min/max: 0.46 / 1.65
Liczba koi: 7+2
Max liczba miejsc: 9
Liczba kabin: 2
Wysokość w kabinie: 1.95 m
Zbiornik(i) na wodę: 150 l
Wysokość masztu: 12.5 m
Powierzchnia żagli: 35.0 m2
Silnik zaburtowy: 15 KM

Wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe:

 • Szpryc buda
 • Koło sterowe
 • Echosonda, kompas
 • Ster strumieniowy
 • Elektrycznie kładziony maszt
 • Ogrzewanie WEBASTO
 • Lodówka WAECO
 • Woda zaburtowa
 • Elektryczne WC stacjonarne

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda rozkład wnętrza na jachcie Tes 32 Gryf?

Wnętrze jachtu Tes 32 Gryf nieco różni się od wnętrza standardowego Tesa 32 dostępnego w czarterze na Mazurach. Różnica ta polega na tym, że jacht Tes 32 Gryf z naszej floty został zabudowany w wersji dwu, a nie trzy kabinowej. Wnętrze jednostki jest przez to dużo przestronniejsze.

Mesa na jachcie Tes 32 Gryf jest ogromna. Wchodzimy do niej schodząc po zejściówce. Na środku znajduje się duży rozkładany stół, dookoła niego wygodne kanapy. Patrząc na prawo od zejścia zobaczymy kambuz oraz wejście do ogromnej kabiny rufowej, patrząc na lewo wejście do toalety. Na kanapach przy wcześniej wymienionym stole w mesie jachtu Tes 32 bez trudu zasiądą wszyscy uczestnicy rejsu. Pod kanapami znajdują się schowki czyli bakisty. Zarówno prawa jak i lewa kanapa jest rozkładana. Po rozłożeniu uzyskujemy dwa dwuosobowe łóżka – w mesie mogą spać więc wygodnie 4 osoby. Całe pomieszczenie tak jak każde na jachcie Tes 32 jest ogrzewane. Dostęp oświetlenia oraz wentylacji zapewnią otwierane okna i luki.

Kambuz czyli kuchnia na jachcie Tes 32 znajduje się po prawej stronie. Został on wyposażony w zlew, kuchenkę, lodówkę oraz dużą liczbę szafek zapewniających odpowiednią ilość miejsca do przechowywania żywności. Co ważne nad kuchenką znajduje się okno.

Łazienka na jachcie Tes 32 znajduje się z prawej strony. Na naszym Tesie 32 Gryf jest ona dużo większa niż na innych jachtach tego typu. Łazienka została wyposażona w WC morskie oraz umywalkę. Naturalną wentylację zapewni otwierane okno.

Kabina usytułowana na dziobie jachtu Tes 32 Gryf jest bardzo wygodna i komfortowa. Wchodzimy do niej przesuwanymi drzwiami. Kabina ta została wyposażona w wygodne trójkątne łóżko, bakisty znajdujące się pod nim oraz szafkę na ubrania. Dodatkowo w kabinie znajduje się spory otwierany luk gwarantujący naturalne oświetlenie oraz dopływ świeżego powietrza w upalne dni.

Kabina usytułowana na rufie jachtu Tes 32 jest największa. Znajdziemy tam ogromne łóżko, szafkę na ubrania oraz sporych rozmiarów bakisty. Odpowiednią temperaturę zapewni wylot ciepłego powietrza z ogrzewania oraz w upalne dni otwierane okienko. W kabinie tej bardzo wygodnie wyśpią się 3 osoby. Łóżko jest szerokie i długie na około 2m

Jakie udogodnienia posiada jacht czarterowy Tes 32 Gryf?

Tes 32 Gryf z naszej firmy czarterowej posiada stosunkowo bogate jak na jacht czarterowy wyposażenie. Został on zbudowany z myślą głównie o komforcie użytkowników, dlatego posiada między innymi:

Hydrauliczne koło sterowe – na tym jachcie Tes 32 system koła sterowego działa za pomocą układu hydraulicznego przez co koło chodzi bardzo, bardzo lekko. Koło porusza się tu nawet lżej niż kierownica w wysokiej klasy samochodzie ze wspomaganiem.

Mocny ster strumieniowy – manewrowanie jachtem będzie przez to dużo prostsze.

Elektrycznie kładziony maszt – stawianie i kładzenie masztu na tym jachcie Tes 32 będzie o wiele wygodniejsze. Wierzymy, że podczas czarteru osoby wypoczywające na jachcie nie potrzebują dodatkowej rozrywki w postaci siłowania się z masztem, od wyrabiania sobie mięśni jest przecież siłownia. Jednostka ta została wyposażona w elektryczną wyciągarkę umieszczoną w komorze kotwicznej, wyciągarka jest obsługiwana z pilota. Położenie masztu na tym jachcie Tes 32 nie wymaga więc użycia wysiłku fizycznego. Jedyne co trzeba zrobić to odpiąć bom, który na jachcie Tes 32 jest dość lekki. W umiejętny sposób może to zrobić jedna osoba, jednak znacznie łatwiej będzie gdy ktoś z załogantów jej w tym pomoże. Jeżeli więc szukają Państwo jachtu z takim rozwiązaniem to czarter naszego Tesa 32 Gryf będzie na pewno idealnym rozwiązaniem.

Stały, składany stolik kokpitowy – jacht Tes 32 Gryf posiada bardzo praktyczny stolik kokpitowy. Koniec z trzęsącym się stolikiem kokpitowym na jednej rurce. Na jachcie Tes 32 Gryf stolik został zamocowany do kolumny koła sterowego, jest całkowicie stabilny i po złożeniu w niczym nie przeszkadza.

Echosondę – urządzenie te z pewnością pomoże uniknąć wejścia na niechcianą płyciznę

System ogrzewania Webasto – od tej pory temperatura na jachcie będzie zawsze dopasowana do twoich potrzeb. Wydajne systemy ogrzewania postojowego z wylotami do wszystkich kabin to wyposażenia standardowe większości jachtów dostępnych u nas w czarterze.

Dwie zamiast trzech kabin – jacht Tes 32 Gryf  został zabudowany w wersji 2-kabinowej. Zdecydowana większość jachtów Tes 32 dostępnych w czarterze na Mazurach posiada 3 zamykane kabiny. Niesie to za sobą zarówno wady jak i zalety. Kabiny na tym jachcie są dużo większe. W rufowej wyśpią się wygodnie nawet trzy osoby. Zmniejszając liczbę kabin znacznie została powiększona również łazienka. Na jachcie Tes 32 gryf jest ona olbrzymia.

Wodę zaburtową – jacht Tes 32 Gryf został wyposażony w to praktyczne udogodnienie. Koniec z brakiem wody by umyć ręce na środku jeziora.

I wiele innych – przyjedź na Mazury, wybierz do czarteru jacht Tes 32 Gryf i przekonaj się sam.

inne ważne informacje:

Czy czarterując jacht Tes 32 u Państwa postój w porcie macierzystym jest gratis?

Tak, biorąc czarter z naszej firmy postój jachtu w naszym porcie macierzystym – Przystań Zielona Zatoka w Bogaczewie k. Giżycka mają Państw w cenie. Do Państwa dyspozycji oddajemy: duże i wygodne miejsca cumownicze z muringami, wodę i prąd na kei oraz nowoczesne sanitariaty. Na terenie naszego portu funkcjonuje również restauracja.

O której godzinie można odebrać jacht?

Jachty w naszej firmie czarterowej wydawane są sukcesywnie od godziny 15:00 jednak nie oznacza to, że wszystkie jednostki zostaną o tej godzinie wydane. Ostatnie jachty wydajemy około godziny 20:00. Istnieje możliwość wykupienia opcji szybszego wydania jachtu do godziny 13:00 – koszt 150 zł.

Czy jacht Tes 32 Gryf został wyposażony w kamizelki ratunkowe dla dzieci?

Na jachcie znajduje się zestaw kamizelek ratunkowych dla dorosłych, aczkolwiek w naszym magazynie posiadamy kapoki w różnych dziecięcych rozmiarach. Jeżeli więc żeglujesz z dziećmi to poinformuj o tym obsługę a doniesie ona kapoki idealnie dopasowane do twoich pociech.

Jakie uprawnienia są potrzebne do sterowania jachtem Tes 32?

Do samodzielnego sterowania jachtem Tes 32 wymagany jest patent żeglarza jachtowego lub każdy wyżej postawiony dokument pozwalający prowadzić jacht żaglowy.

Czy na jacht Tes 32 mogę zabrać psa lub inne zwierzę? 

Tak, nie mamy nic przeciwko, jednakże w trosce o alergików po każdym czarterze takiego jachtu jednostka musi zostać dodatkowo odkażona – koszt takiej usługi to 200 zł.

Czy jacht Tes 32 trzeba posprzątać po czarterze?

Nie,jachty w naszej firmie czarterowej sprzątane są przez profesjonalną firmę sprzątającą. Po zakończonym czarterze należy tylko sklarować olinowanie oraz ożaglowanie. W cenie sprzątania dezynfekcja jachtu środkami chemicznymi + ozonowanie. Standardowe sprzątanie jachtu po czarterze nie obejmuje prania tapicerki oraz mycia naczyń.

Czy zdjęcia jachtu Tes 32 Gryf są aktualne?

Tak, zdjęcia jachtu Tes 32 Gryf są w miarę aktualne. Chcąc zapewnić Państwu możliwie najprawdziwsze odzwierciedlenie rzeczywistości staramy się systematycznie aktualizować zdjęcia jachtów z naszej floty czarterowej. W większości przypadków zdjęcia nie są starsze niż rok.

Opinie

Tes 32 Dreamer Gryf

Ocena jachtu:
10/10
Jakość żeglowania:
10/10
Wyposażenie:
10/10
Wygoda:
10/10
Jacek - Tes 32 Dreamer Gryf
Czarter od: 08-07-2023Czarter do: 22-07-2023
Bardzo fajny jacht w rozsądnej cenie. Duży plus za elektrycznie kładziony maszt.
Ocena jachtu:
10/10
Jakość żeglowania:
10/10
Wyposażenie:
10/10
Wygoda:
10/10