Opinie

Szczegóły

Czarter jachtu Antila 30 na Mazurach – Poljacht

Antila 30 to najnowszy model radomskiej stoczni Antila-Yacht. Jacht jest kontynuacją udanych linii Antili 27 oraz Antili 33. Jednostka idealnie zapełnia lukę rozmiarową pomiędzy tymi jachtami. Antila 30 została zaprojektowana przez Michała Orycha z myślą głównie o komforcie, bezpieczeństwie i właściwościach nautycznych. Można powiedzieć, że Antila 30 to połączenie wszystkich zalet i wyeliminowanie błędów dwóch jachtów Antili 27 i 33. Jacht jest wygodniejszy od swojej mniejszej siostry a zarazem dużo szybszy od Antili 33. Stocznia przygotowała różne rodzaje napędu jak i systemu sterowania. W zależności od konfiguracji jacht może być wyposażony zarówno w koło sterowe jak i rumpel. Może posiadać również silnik zaburtowy lub stacjonarny.

Nasza Antila 30 to jacht bardzo wygodny i komfortowy. Posiada on obszerny kokpit z kołem sterowym. Jednostka została wyposażona w mocny i niezawodny silnik zaburtowy Honda 15 KM oraz ster strumieniowy Lewmar ułatwiający manewrowanie w ciasnych mazurskich portach. Przed wejściem na mieliznę uchroni nas echosonda. Kokpit posiada również stały rozkładany stolik z wyprofilowanymi wnękami na szklanki lub butelki. Wnętrze jachtu jest nadzwyczaj jasne zostało to spowodowane zastosowaniem panoramicznych okien burtowych nadających jednostce bardzo nowoczesną linię kadłuba, jest ono też bardzo przestronne i komfortowe. Znajdziemy tam dużą mesę, kambuz, wygodną łazienkę oraz 3 zamykane kabiny sypialniane. Każda z własną szafką, otwieranym lukiem i wylotem ciepłego powietrza z ogrzewania. Łazienka jest wyposażona w WC chemiczne oraz prysznic z ciepłą wodą. Kambuz ma do zaoferowania: lodówkę, kuchenkę dwupalnikową i zlewozmywak. Znajdziemy tam również dużo różnych schowków służących do przechowywania zastawy stołowej oraz żywności. Przy rozkładanym stole w mesie bez trudu zasiądą wszyscy członkowie załogi. Do ich dyspozycji znajduje się tam: telewizor, radio, energooszczędne oświetlenie oraz panel tablicy rozdzielczej służący do włączania i wyłączania wszystkich urządzeń elektrycznych na jachcie. Kanapy w mesie są rozkładane. Z łatwością można przerobić je na dwa dwuosobowe łóżka. Wówczas na jachcie może nocować aż do dziesięciu osób. Cały jacht jest oczywiście ogrzewany, wszystko to za sprawą bardzo wydajnego systemu Webasto. Antila 30 tak jak każdy jacht w naszej flocie posiada wyposażenie ratunkowe takie jak: najwyższej jakości kamizelki ratunkowe (również w rozmiarach dziecięcych), koło ratunkowe, gaśnicę oraz apteczkę.

Uwaga: Zdjęcia jachtu poglądowe, jacht jest w trakcie budowy. Zabudowa tego samego producenta możliwy inny kolor tapicerki i drewna.

Przed każdym czarterem jachtu na Mazurach w naszej firmie każda jednostka jest dokładnie myta i dezynfekowana. Przechodzi również dokładny serwis. Wszystko po to byś czuł się maksymalnie komfortowo i bezpiecznie. Wybierz czarter jachtu na Mazurach i przekonaj się, że wynajem jachtu to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu.
Zapraszamy do rezerwacji!

Dane techniczne

Długość całkowita: 9.45 m
Szerokość: 3.29 m
Zanurzenie min/max: 0.44 / 1.79
Liczba koi: 8+2
Max liczba miejsc: 10
Liczba kabin: 3
Wysokość w kabinie: 1.91 m
Zbiornik(i) na wodę: 150 l
Wysokość masztu: 12.2 m
Powierzchnia żagli: 41.0 m2
Silnik przyczepny: 15 KM

Wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe:

 • Koło sterowe
 • Silnik z manetką
 • Ster strumieniowy
 • Ogrzewanie WEBASTO
 • Lodówka WAECO
 • Prysznic z ciepłą wodą

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza

Najczęściej zadawane pytania

jak wygląda wnętrz jachtu Antila 30?

Wnętrze jachtu Antila 30 jest bardzo jasne, funkcjonalne i komfortowe. Jacht Antila 30 z naszej firmy czarterowej posiada 3 zamykane kabiny. Dwie na rufie i jedną na dziobie. Na tym jachcie Antila 30 może wiec spać nawet 10 osób. Wewnątrz jachtu możemy wyróżnić mesę połączoną z kambuzem, łazienkę oraz wcześniej wspomniane zamykane kabiny sypialne.

Mesa jachtu Antila 30 jest stosunkowo przestronna i komfortowa. Jest również bardzo dobrze oświetlona, dzięki dodatkowym oknom umieszczonym na burtach jachtu. Wchodzimy do niej schodząc po zejściówce. Po zejściu naszym oczom ukaże się stół oraz kanapy usytułowane na przeciw niego. Za stołem znajduje się wejście do kabiny dziobowej jachtu. Obracając głowę w lewo dostrzegą Państwo kambuz, w prawo wejście do toalety. Z kolei odwracając się i patrząc w stronę rufy jachtu znajdziemy wejścia do dwóch bardzo podobnych kabin rufowych. Na kanapach przy wcześniej wspomnianym stole w mesie jachtu Antila 30 bez problemu zasiądzie wspólnie cała załoga. Kanapy te są rozkładane, po rozłożeniu powstają dwa wygodne dwu-osobowe łóżka, dzięki czemu w mesie tego jachtu Antila 30 wyśpią się nawet 4 osoby. Przestrzeń znajdująca się pod kanapami została zagospodarowana. Producent jachtu umieścił tam cztery bakisty służące do przechowywania bagażu. Dodatkowo w mesie na burtach jachtu Antila 30 znajdują się jaskółki oraz szafki. Czarterując więc jacht Antila 30 nie powinni mieć Państwo problemu z umieszczeniem bagaży. Mesa jachtu jest oświetlana pasami led umieszczonymi na suficie i pod jaskółkami. Wieczorem całość wygląda bardzo efektownie. Mesa jachtu Antila 30 jest oczywiście ogrzewana, odpowiednią wentylację zagwarantuje otwierany luk znajdujący się nad stołem.

Kambuz na jachcie Antila 30 znajduje się po lewej stronie jednostki. Został bardzo mądrze zaprojektowany, dlatego gotowanie w nim nie powinno nasporzyć Państwu większych problemów. Znajdziemy tam zlewozmywak, dwu-palnikową kuchenkę gazową, lodówkę oraz sporą liczbę schowków na jedzenie i zastawę stołową.

Łazienka na jachcie żaglowym Antila 30 jest mała ale wystarczająco komfortowa. Producent wyposażył ją w WC morskie ze zbiornikiem na fekalia, umywalkę oraz prysznic z ciepłą wodą. W celu zapewnienia odpowiedniej wentylacji w tym pomieszczeniu Nasz egzemplarz jachtu Antila 30 wyposażyliśmy w otwierane okienko.

Kabina dziobowa na jachcie Antila 30 została wyposażona w wygodne trójkątne łóżko z ruchomym postumentem aby wygodnie szło do niej wejść. Pod łóżkiem znajdują się bakisty, po obu stronach od wejścia małe szafki na ubrania oraz jaskółki poprowadzone wzdłuż burt. Cała kabina jest ogrzewana, naturalne oświetlenie oraz dopływ powietrza zapewni otwierany luk. Dodatkowo kabina ta na naszym jachcie Antila 30 została wyposażona w gniazdko 230V oraz po dwa gniazdka USB i 12V.

Kabiny rufowe na jachcie Antila 30 są podobne. Prawa kabina jest minimalnie większa od lewej. Obydwie zostały wyposażone w łóżko, szafkę na ubrania oraz bakisty znajdujące się pod łóżkiem. Kabiny te na jachcie Antila 30 są również ogrzewane. W upalne dni dopływ powietrza zapewnią otwierane okienka z widokiem na kokpit jachtu. W naszym egzemplarzu jachtu Antila 30 znajdują się w nich również gniazdka: 1x 230V, 2x USB, 2 x 12V.

Całe wnętrze jachtu Antila 30 zostało utrzymane w bardzo nowoczesnym stylu. Jakość wykonania wewnętrznej zabudowy jest bardzo wysoka i niczym nie odbiega od zabudów jachtów czołowych światowych producentów takich jak Jeanneau czy Bavaria. Mamy nadzieję, że wewnątrz jachtu Antila 30 będą czuć się Państwo komfortowo.

Jakie udogodnienia posiada jacht Antila 30?

Jacht Antila 30 z naszej firmy czarterowej posiada wiele praktycznych rozwiązań i udogodnień ułatwiających życie na łodzi. Nasz jacht Antila 30 wyposażyliśmy w:

Hydrauliczne mahoniowe koło sterowe – na jachcie Antila 30 koło działa za pomocą układu hydraulicznego dzięki czemu ruch kołem nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku fizycznego. Koło obraca się zdecydowanie lżej niż kierownica w samochodzie ze wspomaganiem. Koło sterowe na tym jachcie Antila 30 zostało wykonane ze stali nierdzewnej oraz prawdziwego drewna mahoniowego. Miejsca trzymane przez sternika jest wykonane ze wcześniej wspomnianego drewna dzięki czemu nie nagrzewa się aż tak bardzo w upalne dni.

Mocny skrętny silnik z manetką – nasza jednostka Antila 30 została wyposażona w silnik znanej i cenionej za niezawodność marki Yamaha. Silnik posiada 15 KM dodatkowo na tym jachcie Antila 30  zainstalowano śrubę uciągową, dzięki czemu silnik bardzo dobrze radzi sobie z jachtem nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Silnik na tej Antili 30 posiada manetkę, która znajduje się zaraz przy kolumnie koła sterowego dzięki czemu sternik ma ją zawsze pod ręką.

Wydajny ster strumieniowy – na tym jachcie Antila 30 zamontowaliśmy bardzo wydajny ster strumieniowy 3 KW marki Lewmar. Moc silnika jest odpowiednio dobrana do wielkości jachtu przez co ster ten dobrze radzi sobie nawet podczas silnego wiatru bocznego. Wpływanie więc tym jachtem Antila 30 do ciasnego portu będzie stosunkowo proste.

Stały solidny stolik kokpitowy – stolik kokpitowy na tym jachcie Antila 30 jest zamocowany na stałe do kokpitu. Stół jest rozkładany, po rozłożeniu posiłek w kokpicie zje nawet cała załoga jachtu. Dodatkowo stolik ten na naszym jachcie Antila 30 posiada wyprofilowane otwory na kubki lub butelki.

Szpryc budę – na naszym jachcie Antila 30 znajdą Państwo szpryc budę, która ochroni Państwa od niechcianego wiatru podczas żeglugi lub postoju w porcie oraz umożliwi otwarcie wejścia do jachtu podczas deszczu.

Ławeczki na koszach rufowych – wiemy, że żeglarze bardzo je lubią, dlatego wyposażyliśmy w nie nasz jacht Antila 30. Ławeczki na naszej jednostce Antila 30 są składane.

Ogrzewanie postojowe – jacht Antila 30 posiada ogrzewanie na diesla marki Webasto. Na naszym jachcie Antila 30 każda kabina posiada indywidualny wylot powietrza z ogrzewania, dlatego nagrzewanie wnętrza jest w miarę równomierne. System Webasto posiada termostat, który jest w stanie utrzymać temperaturę na jachcie Antila 30 w przedziale od 10 do 28 °C. System ogrzewania jest bardzo cichy, wydajny i w miarę energooszczędny. Poradzi sobie z utrzymaniem przyjaznej temperatury wewnątrz jachtu, nawet gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 0 °C. Warto nadmienić iż system ogrzewania na tym jachcie Antila 30 posiada również funkcję wentylacji kabiny jachtu.

System ciepłej wody –  na jachcie żaglowym Antila 30 obydwie umywalki posiadają baterie z ciepłą i zimną wodą. Ciepła woda na jachcie Antila 30 jest wytwarzana za pomocą bojlera, którego pojemność wynosi 20l. Bojler nagrzewa wodę gdy jacht jest podpięty do zewnętrznego źródła zasilania. Urządzenie ma stosunkowo małą pojemność, jednak należy pamiętać, że wytwarza wodę gorącą. Po zmieszaniu wody gorącej z zimną powstaje woda gotowa do użytku. Jest jej dużo więcej niż wody gorącej. Po odpięciu jachtu od prądu bojler utrzymuje ciepłą wodę jeszcze przez około 24h

Prysznic wewnętrzny – nasza Antila 30 została wyposażona w prysznic wewnętrzny w kabinie WC. Ciepła woda działa na jachcie jeżeli są Państwo podpięci do prądu. Bojler ma pojemność 20l jednak należy pamiętać, że wytwarza on wodę gorącą, wody o temperaturze zdatnej do kąpieli jest dużo więcej. Warto zauważyć, że po odłączeniu jachtu od prądu bojler utrzymuje ciepłą wodę jeszcze przez około 24h. Zbiornik wody pitnej na naszym jachcie Antila 30 ma pojemność około 150l.

Elektryczne WC typu morskiego ze zbiornikiem – jacht Antila 30 z naszej floty posiada WC stacjonarne (morskie) ze zbiornikiem na fekalia. Zbiornik ma pojemność około 60l. Częstotliwość opróżniania zbiornika jest zależna od tego ile osób znajduje się na jachcie. Zbiornik przeważnie wystarcza na 1, 2 lub 3 dni. Portów z pompą do odsysania fekaliów jest sporo, między innymi:

 • Ekomarina Węgorzewo
 • PTTK Wilkasy
 • Port Hotel Tajty Wilkasy
 • Ekomarina Giżycko
 • Port Zielona Zatoka w Bogaczewie
 • Ekomarina Ryn
 • Ekomarina Mikołajki
 • Keja miejska Mikołajki
 • Stanica żeglarska Korektywa
 • Klub Mila Kamień
 • Ekomarina Pisz

Nie trzeba więc martwić się, że zostaniemy z pełnym zbiornikiem i nie będziemy mieli go gdzie opróżnić. Co bardzo ważne pompa do odpompowywania nieczystości znajduje się również w naszym porcie, zrzutu ścieków można więc dokonać po zakończonym czarterze.

Pojemne zbiorniki płynów – na naszej Antili 30 zbiorniki płynów i cieczy mają następujące rozmiary: zbiornik wody 150l + bojler 20l, zbiornik benzyny 12l + kanister 5l, zbiornik na fekalia 60l, butla gazowa 3 kg, około 7l.Warto dodać, iż na jachcie Antila 30 każdy ze zbiorników posiada oddzielny wskaźnik zatankowania.

Mamy nadzieję iż powyższe udogodnienia sprawią, że czarter jachtu Antila 30 będzie dla Państwa maksymalnie przyjemny i komfortowy. 

inne ważne informacje:

Czy mogę stać jachtem w porcie macierzystym za darmo? 

Tak, biorąc czarter jachtu z naszej firmy postój w porcie Zielona Zatoka w Bogaczewie mają Państwo w cenie. Do Państwa dyspozycji: stałe miejsce z muringiem, woda i prą na kei oraz możliwość wyrzucenia śmieci z jachtu.

Gdzie mogę zostawić samochód czarterując od Państwa jacht Antila 30?

Samochód na czas czarteru jachtu Antila 30 mogą zostawić Państwo na parkingu znajdującym się w naszym porcie. W dzień wypłynięcia na czas wypakowywania bagaży autem można podjechać praktycznie pod sama keję.

Czy na pokład jachtu Antila 30 mogę zabrać ze sobą psa lub kota?

Tak, czarterując jacht Antila 30 z naszej firmy mają Państwo taką możliwość. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z naliczeniem opłaty za dodatkową dezynfekcje jachtu – 200 zł.

Czy gaz oraz diesel do ogrzewania jest w cenie czarteru?

Tak, wynajmując jacht Antila 30 w naszej firmie gaz oraz diesel do ogrzewania otrzymują Państwo w cenie.

Opinie

Brak opinii dla tego jachtu.