Szczegóły

Tango 30 to luksusowy jacht zaprojektowany przez Andrzeja Skrzata, produkowany głównie na eksport przez stocznię Tango-Yachts. Jacht o klasycznej i nieprzemijalnej linii kadłuba, urzeka swą urodą. Takich słów użyła zagraniczna prasa żeglarska (Die Yacht) opisując Tango 30. Niewątpliwie Tango 30 to najszybszy jacht w swojej klasie. Jacht oferuje największy i najwygodniejszy kokpit ze wszystkich jachtów dostępnych w czarterze na Mazurach. W ofercie firm czarterowych jest tylko 9 sztuk tego unikalnego jachtu.

Tango 30 New Christine III to jacht bardzo szybki a zarazem wygodny i komfortowy. Niewątpliwą zaletą tego jachtu jest koło sterowe z płetwą na pawęży pozwalające podejść rufą do każdego brzegu. Kolejnym atutem tego jachtu jest elektrycznie kładziony maszt na pilota. Manewrowość znacznie poprawia ster strumieniowy i koło sprzężone z mocnym i niezawodnym silnikiem Yamaha 15 Km. Wnętrze jachtu zostało wybudowane w prawdziwym drewnie egzotycznym okume. Jacht posiada 3 wygodne zamykane kabiny. Każda posiada wylot ogrzewania Webasto, szafkę, jaskółki oraz otwierany luk. W kabinie łazienkowej znajdziemy WC chemiczne, umywalkę i prysznic z ciepłą wodą. Kambuz został wyposażony w pojemną lodówkę otwieraną od góry, zlewozmywak i dwupalnikową kuchenkę gazową znanej firmy Dometic. Mesa jachtu jest bardzo jasna i przestronna. Odpowiednią wentylacje na jachcie zapewni aż 8 otwieranych luków. Wybierając do czarteru jacht Tango 30 gwarantujemy bycie najszybszym na szlaku:)

Miło jest nam poinformować, iż posiadamy największą flotę jachtów Tango 30 na Mazurach.

W ofercie 3 jednostki:

Przed każdym wynajmem nasze jachty są dokładnie myte i sprawdzane. Wszystko po to byś czuł się bezpiecznie i komfortowo. Wybierz nas i przekonaj się, że czarter jachtu na Mazurach to najlepsza forma spędzenia wolnego czasu. Przejmij ster w swoje ręce i zapomnij o problemach życia codziennego.
Zapraszamy do rezerwacji czarterów!

Dane techniczne

Długość całkowita: 9.50 m
Szerokość: 3.40 m
Zanurzenie min/max: 0.40 / 1.75
Liczba koi: 8+1
Max liczba miejsc: 9
Liczba kabin: 3
Wysokość w kabinie: 1.90 m
Zbiornik(i) na wodę: 260 l
Wysokość masztu: 12.5 m
Powierzchnia żagli: 40.0 m2
Silnik przyczepny: 15 KM

Wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe:

 • Koło sterowe – płetwa na pawęży (możliwość podejścia do każdego brzegu)
 • Silnik z manetką
 • Ster strumieniowy
 • Kompas
 • Elektrycznie kładziony maszt
 • Ogrzewanie WEBASTO
 • Lodówka WAECO
 • Prysznic wewnętrzny z ciepłą wodą

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza
 • Wc chemiczne z płynem do zalania
 • Jacht Casco z ubezpieczeniem silnika, rzeczy osobistych  załogi  oraz OC prowadzącego

Najczęściej zadawane pytania

Czy jachtem Tango 30 New Christine III mogę stanąć rufą do brzegu na dziko?

Tak, jachtem Tango 30 New Christine III można stanąć rufą na dziko. Jest to jeden z dosłownie paru jachtów z kołem sterowym na Mazurach który może tego dokonać. Płetwa sterowa na tym jachcie podnosi się o 180 stopni. Jacht praktycznie cały daje się wyciągnąć na brzeg. Jeżeli więc kochasz stawanie na dziko i wolisz koło sterowe zamiast rumpla to jacht Tango 30 New III z naszej firmy czarterowej jest właśnie dla ciebie.

Czy postój jachtu Tango 30 w porcie w Zielona Zatoka w Bogaczewie k. Giżycka jest darmowy?

Tak, postój jachtu Tango 30 w porcie Zielona Zatoka w Bogaczewie jest darmowy. Wynajmując jacht z naszej firmy czarterowej mają Państwo możliwość stania w naszym porcie nawet przez cały czas czarteru. Warto wspomnieć, że port Zielona Zatoka w Bogaczewie usytułowany jest w samym centrum Mazur. Port został wyposażony w nowoczesna infrastrukturę, od sezonu 2019 w marinie dostępna jest również restauracja.

Czy proces składania masztu na jachcie Tango 30 New III wymaga użycia wysiłku fizycznego?

Nie, na tym jachcie Tango 30 zamontowaliśmy elektryczną wyciągarkę do kładzenia masztu. Proces składania masztu nie wymaga więc tu żadnego wysiłku fizycznego. Wyciągarka obsługiwana jest z pilota na kablu umieszczonego w luku kotwicznym  lub z pozycji sternika – przyciski na kolumnie koła sterowego. Przed położeniem masztu na jachcie Tango 30 trzeba odpiąć bom. Jest on stosunkowo lekki i w umiejętny sposób można to zrobić samodzielnie. Dużo łatwiej będzie jeżeli ktoś nam pomoże.

Jakie dokumenty są potrzebne do prowadzenia jachtu Tango 30?

Aby samodzielnie wyczarterować jacht Tango 30 trzeba posiadać minimum patent żeglarza jachtowego. W przypadku braku powyższych uprawnień możemy zapewnić Państwu profesjonalnego skipera który poprowadzi za Państwa jacht żaglowy Tango 30. Koszt takiej usługi to około 300 zł za dobę.

Co gdy nigdy nie pływałem tak dużym jachtem jak Tango 30 i nie wiem czy dam radę go samodzielnie poprowadzić?

Jacht Tango 30 New III posiada szereg udogodnień zapewniających łatwość obsługi. Jacht został wyposażony w mocny i niezawodny silnik z manetką i elektrycznym rozruchem, mocny ster strumieniowy oraz elektrycznie kładziony maszt. Rzeczy te sprawiają, że Tango 30 bez problemu obsłuży nawet jedna osoba. Jeżeli więc sternik będzie miał do dyspozycji załogę, to na pewno poradzi sobie z obsługą tego jachtu.

Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach aby poprowadzić jacht Tango 30, to możesz wynająć u nas wykwalifikowanego sternika na dowolną ilość dni: np. na pierwsze 2 dni aby trochę się podszkolić.

Jak wygląda podział wnętrza jachtu Tango 30?

Jacht Tango 30 New Christine III posiada bardzo luksusowe i przemyślane wnętrze. Zostały wydzielone tam 3 strefy. Pierwsza strefa to strefa dzienna czyli mesa połączona z kambuzem, druga to kabiny sypialniane – kabina na dziobie i dwie kabiny na rufie. Trzecia strefa to toaleta. Całe wnętrze naszego Tanga 30 zostało zbudowane z prawdziwego drewna okume. Drewno to jest dużo lżejsze od powszechnie stosowanych mahoni i dębów. Sprawia to iż jacht jest po prostu trochę szybszy.

Mesa (salon) to główne pomieszczenie na jachcie Tango 30. Została ona połączona z kambuzem i razem z nim tworzy jedną całość. Pomieszczenie te jest bardzo jasne i stosunkowo duże. Schodząc po zejściówce naszym oczom ukaże się stół usytuowany w centralnej części jachtu. Po lewej i prawej stronie od stołu znajdują się kanapy. Patrząc na prawo ujrzymy kambuz, na lewo toaletę. Odwracając się w kierunku rufy jachtu Tango 30 znajdziemy drzwi do kabin rufowych. Przy dużym stole w mesie jachtu bez trudu usiądzie cała załoga. Prawa kanapa jest rozkładana. Po rozłożeniu w mesie mogą spać nawet trzy osoby. Odpowiednią wentylacje oraz naturalne oświetlenie zapewnią Państwu luki i okna. Zarówno mesa jak i całe wnętrze jachtu Tango 30 jest ogrzewane systemem Webasto. System ten działa niezależnie, potrzebne jest tylko i wyłącznie paliwo. Mesa jachtu Tango 30 została wyposażona również w cztery spore bakisty umieszczone pod kanapami oraz sześć szafek znajdujących się zaraz nad nimi. Nie będą wiec mieli Państwo problemu z przechowywaniem bagaży.

Kambuz (kuchnia) na jachcie Tango 30 znajduje się zaraz po prawej stronie przy zejściówce. Na jachcie Tango 30 New Christine III został on wyposażony w pojemną lodówkę otwieraną od góry, kuchenkę gazową dometic oraz mnóstwo różnego rodzaju schowków. Tak jak każdy jacht w naszej firmie jacht Tango 30 został wyposażony w zestaw kambuzowy (garnki, patelnię, talerze, kubki i sztućce oraz akcesoria do gotowania). Podczas gotowania posiłków odpowiednią wentylację zapewni otwierany luk znajdujący się tuż nad wspomnianą już wcześniej kuchenką.

Kabina dziobowa na jachcie żaglowym Tango 30 New Christine III jest mimo stosunkowo małych rozmiarów bardzo wygodna. Znajdziemy tam wygodne łóżko, dwie otwierane szafki oraz bakisty znajdujące się pod łóżkiem. Dodatkowo kabina ta posiada spory otwierany luk zapewniający naturalne oświetlenie oraz wentylację. Warto wspomnieć, iż wszystkie materace na jachcie Tango 30 zostały wykonane ze specjalnej grubej pianki gwarantującej Państwu nadzwyczaj komfortowy sen.

Kabiny rufowe na Tango 30 są niemalże identyczne. Obydwie zostały wyposażone w łóżko, szafkę jaskółki oraz sporych rozmiarów bakisty znajdujące się pod materacami. Warto dodać, iż każda z tych kabin posiada aż dwa otwierane okna oraz wylot ciepłego powietrza z ogrzewania.

Łazienka na jachcie Tango 30 New Christine III została wyposażona w WC chemiczne, umywalkę oraz, co chyba najważniejsze prysznic z ciepłą wodą. Zbiorniki wody na tym jachcie Tango 30 są bardzo duże. Razem pomieszczą aż 260l – kąpiel może więc trwać nawet wieki.

Całe wnętrze jachtu Tango 30 zostało utrzymane w klasycznym i nieprzemijalnym stylu. Przypomina ono trochę wnętrza luksusowych skandynawskich jachtów takich jak Hallberg-Rassy czy Najad.