Szczegóły

Nowa Delphia 29 lub inaczej Phila 900 to śródlądowy jacht żaglowy produkowany przez największą polska stocznie jachtową Delphia-Yachts. Jak podaje producent jest to jacht stworzony wspólnie z jego użytkownikami. Podczas projektowania jachtu zostało zorganizowane specjalne spotkanie na którym projektant wraz z użytkownikami jachtów marki Delphia oraz właścicielami mazurskich firm czarterowych omówił najważniejsze kwestie i koncepcje jachtu idealnego na Mazury. Omówione zostało dokładnie wszystko począwszy od wielkości jachtu i jego nazwy aż do najdrobniejszych szczegółów takich jak np. rodzaj materiału z którego zostanie wykonane wnętrze jednostki – tak właśnie powstał ostateczny projekt jachtu Phila 900. Prototyp jednostki powstał na początku 2014 r., po wyeliminowaniu wszystkich niedoróbek Phila 900 weszła na linię produkcyjną. Jednostka okazała się istnym strzałem w dziesiątkę dlatego stocznia postanowiła sprzedawać ją również w wersji morskiej pod nazwą Delphia 29. Dziś po 6 latach od premiery można powiedzieć, iż jacht Phila 900 to rzeczywiście jacht idealny na Mazury. Jacht Phila 900 jest bardzo uniwersalny nie za duży i nie za mały. Bez większych problemów wpłyniemy nim do większości portów na Mazurach i bez problemu pomieścimy się nawet w 8-10 osób.

Jacht Phila 900 z naszej floty czarterowej to jednostka wygodna, szybka i komfortowa. Jacht bez trudu prześcignie inne jednostki o podobnym rozmiarze. Phila 900 oferuje również bardzo wygodne wnętrze i kokpit zaprojektowany dla nawet 10-cio osobowej załogi. Nasza Phila 900 w odróżnieniu od wersji podstawowej została wyposażona w koło sterowe oraz płetwę sterową podnoszona aż o 180 stopni – daje to nam możliwość podejścia rufą na dziko, jest to ogromny atut tego jacht gdyż zdecydowana większość jachtów z kołem sterowym nie daje nam takiej możliwości – płetwa jest przeważnie głębinowa. Jednostka została wyposażona w mocny i niezawodny silnik Suzuki 15 KM, sternik ma do dyspozycji również wydajny ster strumieniowy umieszczony na dziobie, znacznie ułatwiający manewry portowe. Kolejnymi atutami jachtu Phila 900 są na pewno szerokie półpokłady oraz dość niska nadbudówka poprawiająca widoczność sternikowi. Jacht posiada stolik kokpitowy oraz ławeczki na koszach rufowych. Z ciekawostek warto wspomnieć, iż sztorcklapa chowa się na suwkapie i nie zajmuje nam miejsca wewnątrz.

Wnętrze jachtu jest bardzo jasne, przestronne i komfortowe. Wybierając do czarteru jacht Phila 900 mamy do dyspozycji aż 3 dwu-osobowe zamykane kabiny – dziobową i dwie rufowe. Każda z nich została wyposażona w szafkę na ubrania, jaskółki oraz bakisty znajdujące się pod materacami, co więcej wszystkie kabiny posiadają otwierany luk oraz wylot ciepłego powietrza z ogrzewania. Ponadto 4 osoby na jachcie mogą spać w mesie. Przy stole w tym pomieszczeniu bez trudu zasiądą wszyscy uczestnicy rejsu do ich dyspozycji jest tam rozdzielnia elektryczna i Tv. Pod kanapami znajdują się 4 duże bakisty. We wnętrzu Phili 900 znajdziemy również łazienkę oraz kambuz. Łazienka została wyposażona w umywalkę, szafkę, lustro oraz WC chemiczne. Kambuz ma nam do zaoferowania mnóstwo szafek i schowków, szufladę na sztućce, zlewozmywak oraz wysuwaną lodówkę. Cały jacht jest oczywiście ogrzewany wydajnym systemem Webasto. Rozrywkę podczas niepogody zapewni radio oraz wcześniej wspomniane Tv.

Jacht żaglowy Phila 900 z naszej firmy czarterowej podobnie jak każdy nasz jacht został wyposażony w kapoki (dostępne również w rozmiarze dla dzieci), 2kg gaśnicę oraz apteczkę. Jednostka posiada również wytrzymałe cumy, dwie kotwice, pagaj, bosak oraz odbijacze.

Przed każdym czarterem jacht Delphia Phila 900 przechodzi serwis techniczny, ponadto jest dokładnie sprzątana i dezynfekowana. Wszystko po to byś czuł się u nas zawsze komfortowo i bezpiecznie. Wyczarteruj jacht Phila 900 i ciesz się pięknem mazurskich jezior.

Dane techniczne

Długość całkowita: 9.52 m
Szerokość: 2.95 m
Zanurzenie min/max: 0.40 / 1.45
Liczba koi: 8+2
Max liczba miejsc: 10
Liczba kabin: 3
Wysokość w kabinie: 1.95 m
Zbiornik(i) na wodę: 120 l
Wysokość masztu: 11.5 m
Powierzchnia żagli: 39.0 m2
Silnik przyczepny: 15 KM

Wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe:

 • Koło sterowe – płetwa na pawęży (możliwość podejścia do każdego brzegu)
 • Silnik z manetką
 • Ster strumieniowy
 • Ogrzewanie WEBASTO
 • Lodówka WAECO
 • Tv

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza
 • Wc chemiczne z płynem do zalania
 • Jacht Casco z ubezpieczeniem silnika, rzeczy osobistych  załogi  oraz OC prowadzącego