Opinie

Szczegóły

Antila 27 Zo

Antila 27 to chyba najpopularniejszy jacht na całych Mazurach i w Polsce. Po mazurskich wodach pływa ich kilkaset, a liczba ta nieustannie rośnie. Jednostka została zaprojektowana przez Michała i Adama Orycha w 2009 r. z myślą o maksymalnym komforcie, obszerności wnętrza i prędkości jachtu. Dziś wiadomo, że był to istny strzał w dziesiątkę. Model pozwolił rozwinąć skrzydła stoczni Antila Yacht i sprawił, że jest ona dziś jedną z największych w Polsce. Jacht zdobył wiele nagród między innymi: Złoty medal targów BOATSHOW 2009, Główną Nagrodę targów Wiatr I Woda i wiele innych. Świadczy to na pewno o ogromnej popularności tego modelu.

Antila 27 Zo jest jednostką bardzo komfortową i bogato wyposażoną. Jacht jest jedyny w swoim rodzaju bowiem został wykonany na indywidualne zamówienie w stoczni Hornet-Yacht. Na uwagę zasługuje dość przestronny kokpit wyłożony prawdziwym drewnem teakowym. Lepszą widoczność podczas żeglugi zapewnią rozkładane ławeczki na koszach rufowych. Kolejnym atutem jest echosonda pozwalająca uniknąć wejścia na mieliznę. Szpryc buda umili przebywanie w kokpicie podczas wietrznych dni – ochroni nas przed wiatrem. Jacht posiada cichy, niezawodny silnik Yamaha 8 KM oraz teleskopowy przedłużacz rumpla. Wnętrze jachtu zostało wykonane w prawdziwym drewnie i jest przestronniejsze niż na standardowej Antili 27, ponieważ kabina dziobowa została otwarta. Wnętrze jest też bardzo jasne i wygodne, przytulny charakter naddadzą pasy LED umieszczone pod meblami. Cały jacht jest oczywiście ogrzewany niezawodnym systemem truma wytwarzającym też ciepłą wodę nawet na środku jeziora (brak konieczności podłączenia jachtu pod zasilanie 230V). Kambuz jednostki został wyposażony w kuchenkę gazową, wiele szafek, zlew z ciepłą wodą i dużą lodówkę waeco. Podczas niepogody rozrywkę zapewni Tv oraz system audio. Wybierz do czarteru Antile 27 Zo i ciesz się pięknem Mazur!

Wszystkie nasze jachty są systematycznie sprawdzane, sprzątane i dezynfekowane. Z nami poczujesz magię spędzania czasu na wodzie. Wynajmij od nas jacht i przekonaj się, że czarter jachtu na Mazurach to jeden z lepszych sposobów spędzania wolnego czasu.
Zapraszamy do rezerwacji czarterów!

Dane techniczne

Długość kadłuba: 8.24 m
Szerokość: 2.98 m
Zanurzenie min/max: 0.38 / 1.65
Liczba koi: 6+2
Max liczba miejsc: 8
Liczba kabin: 2
Wysokość w kabinie: 1.8 m
Zbiornik(i) na wodę: 40 l
Wysokość masztu: 12.8 m
Powierzchnia żagli: 38.0 m2
Silnik zaburtowy: 10 KM

Wyposażenie

Wyposażenie dodatkowe:

 • Szpryc buda
 • Echosonda
 • Tv
 • Ogrzewanie TRUMA
 • Lodówka WAECO
 • Ciepła woda

Wyposażenie standardowe:

 • Sztywny sztag z windą i bramą do kładzenia masztu
 • Grot na pełzaczach z Lazy Jack’iem
 • Komplet środków ratunkowych
 • Sztormreling, kosz dziobowy i rufowy, kaczy dziób
 • Tent (namiot bomowy), stolik kokpitowy
 • Fały sprowadzone do kokpitu
 • Kompletny kambuz z butlą i kuchenką gazową
 • Zlewozmywak z pompką
 • Akumulator, oświetlenie wnętrza
 • Wc chemiczne z płynem do zalania

Najczęściej zadawane pytania

Jak wygląda rozkład wnętrza pod pokładem jachtu Antila 27 Zo?

Wnętrze jachtu Antila 27 Zo różni się nieco od wnętrz większości jachtów typu Antila 27. Zostało one wykonane na indywidualne zamówienie w stoczni Hornet-yacht, stąd parę różnic w odróżnieniu od wersji wykonywanych chociażby w stoczni Antila-yachts. Główną zmianą wykonaną na polecenie zamawiającego jest to, że ten jacht Antila 27 został wyposażony w jedną zamiast dwóch zamykanych kabin. Całe wnętrze jest przez to dużo przestronniejsze.

Mesa na jachcie Antila 27 Zo za sprawą częściowego otwarcia kabiny dziobowej jest niebywale przestronna. W centralnej jej części znajduje się rozkładany stół oraz dwie kanapy po lewej i prawej stronie od niego. Kanapy na tym jachcie są rozkładane. Po rozłożeniu w tym pomieszczeniu na jachcie Antila 27 Zo mogą spać nawet cztery osoby. Mesa jachtu została wyposażona w wiele szafek mogących pomieścić znaczną część bagażu. Dodatkowym miejscem do przetrzymywania rzeczy są spore bakisty usytułowane pod wyżej wspomnianymi kanapami. Naturalne oświetlenie w mesie jachtu Antila 27 zapewnią długie okna na nadbudówce oraz dwa otwierane luki. Wieczorami natomiast przyjemne oświetlenie kabiny nadadzą lampki umieszczone na suficie oraz pasy LED poprowadzone wzdłuż szafek i kanap. Rozrywkę podczas niepogody zagwarantują Państwu mały telewizor zawieszony tuż nad stolikiem nawigacyjnym oraz radio. Tak jak każde pomieszczenie na tym jachcie Antila 27 tak i mesa jest ogrzewana wydajnym systemem Truma.

Kambuz na jachcie Antila 27 Zo znajduje się po lewej stronie jachtu tuż przy wejściu do kabiny rufowej. Na tym jachcie Antila 27 został wyposażony we wszystko co potrzebne do wygodnego przygotowania posiłków. Znajdziemy w nim lodówkę, kuchenkę, zlewozmywak, spory blat oraz szafki i innego rodzaju pojemne schowki przeznaczone do przechowywania jedzenia i naczyń.

Łazienka na tym jachcie Antila 27 jest na prawdę spora. Znajdziemy w niej WC typu chemicznego, umywalkę, szafkę z lustrem a nawet prysznic z ciepłą wodą. Co ważne kabina posiada otwierane okno zapewniające odpowiednią wentylację.

Kabiny sypialne – na tym jachcie Antila 27 znajdują się dwie kabiny. Jedna zamykana i jedna częściowo otwarta. Zamykana kabina usytułowana jest na rufie, z kolei otwarta na dziobie. Obydwie zostały wyposażone w wygodne łóżka i bakisty znajdujące się pod nimi. W obydwóch znajdą Państwo jaskółki a dodatkowo w kabina na rufie szafkę na ubrania. Na tym jachcie Antila 27 wszystkie kabiny posiadaj otwierane okno oraz wylot ciepłego powietrza z ogrzewania

Jakie udogodnienia posiada jacht Antila 27 Zo?

Jacht Antila 27 Zo jest jednym z najlepiej wyposażonych jachtów tego typu na całych Mazurach. Oto niektóre elementy wyposażenia:

Mocny skrętny silnik – na tym jachcie Antila 27 został zawieszony silnik o mocy 10 KM znanej i cenionej z niezawodności marki Yamaha. Silnik jest bardzo cichy i wydajny, bardzo dobrze radzi sobie z tej wielkości jachtem. Co ważne na tym jachcie Antila 27 silnik jest skrętny dzięki czemu manewrowanie tym jachtem w ciasnym porcie jest wybitnie proste.

Echosonda – za sprawą tego urządzenia nie powinni Państwo wpłynąć na żadną płyciznę. Echosonda na tej Antili 27 posiada alarm informujący o małej głębokości.

Regulowany przedłużacz rumpla – w tym egzemplarzu jachtu Antila 27 producent do rumpla zainstalował regulowany przedłużacz marki Spinlock. Przedłużacz jest teleskopowy dzięki czemu jego długość będzie zawsze odpowiednio dopasowana do potrzeb osoby prowadzącej jacht.

Ławeczki na koszach rufowych – sterowanie siedząc na nich jest bardzo wygodne. Ławeczki sprawiają, że sternik widzi więcej przez co nawet najmłodsi będą mogli z nich sterować. Na tym jachcie Antila 27 ławeczki te są składane.

Szpryc buda – ochroni załogę od zimnego wiatru podczas żeglugi oraz sprawi, że będą mogli otworzyć Państwo wejście do wnętrza jachtu podczas deszczu.

Kotwica na rolce – dzięki temu prostemu rozwiązaniu zwijanie taśmy kotwicy będzie dużo prostsze.

Ogrzewanie – na tym jachcie Antila 27 zostało zamontowane urządzenie nagrzewające wnętrze jachtu marki Truma. Ogrzewanie na tym jachcie Antila 27 działa na gaz, nagrzewa kabinę wtłaczając do wnętrza ciepłe powietrze. Każda kabina posiada własny wylot.

System cieplej wody – wyżej wspomniane ogrzewanie na tej jednostce Antila 27 posiada wbudowany bojler nagrzewający wodę. Podgrzewanie wody morze być wykonywane bez konieczności podpięcia jachtu do prądu.

Prysznic w kabinie WC – nasza Antila 27 posiada w łazience prysznic z ciepłą wodą. Wynajmując więc ten jacht Antila 27 nie muszą korzystać Państwo z płatnych pryszniców znajdujących się w portach.

inne ważne informacje:

Czy postój jachtu Antila 27 w porcie w Bogaczewie jest wliczony w cenę czarteru?

Tak, postój jachtu Antila 27 jest wliczony w cenę czarteru. Mogą więc stać Państwo jachtem w naszym porcie nawet przez cały okres trwania czarteru. Cena obejmuje wodę i prąd na kei oraz możliwość skorzystania ze śmietników znajdujących się w porcie. Sanitariaty i prysznice są dodatkowo płatne.

Czy na wyposażeniu jachtu żaglowego Antila 27 znajdują się kamizelki ratunkowe w rozmiarze dla dzieci i młodzieży?

W naszym magazynie posiadamy kamizelki dosłownie w każdym rozmiarze. Jeżeli więc któryś z załogantów nie znajdzie na jachcie odpowiedniego rozmiaru dla siebie, to go Państwu przyniesiemy.

Czy aby samodzielnie wynająć jacht Antila 27 trzeba posiadać patent żeglarza jachtowego?

Tak, patent żeglarza jachtowego jest minimalnym dokumentem uprawniającym do samodzielnego sterowania takim jachtem. Jeżeli więc nie posiadasz patentu, to samodzielnie jachtu Antila 27 nie poprowadzisz. W naszej firmie możesz jednak wynająć sternika, który poprowadzi jacht, poleci ciekawe miejsca oraz nauczy podstaw związanych z żeglarstwem. Koszt takiej usługi to około 300 zł za dzień.

Czy zwierzęta są dopuszczalne na pokładzie jachtu Antila 27? 

Zwierzęta na pokładzie naszych jednostek są bardzo mile widziane, sami jesteśmy właścicielami psa i nie wyobrażamy sobie wakacji bez niego. Po takim rejsie biorąc pod uwagę osoby uczulone konieczne jest dodatkowe bardzo dokładne sprzątanie i dezynfekcja specjalistycznymi środkami chemicznymi. W naszej firmie usługa ta jest dodatkowo płatna, o więcej szczegółów zapytaj konsultanta.

Czy jacht Antila 27 po czarterze trzeba posprzątać?

Nie, w naszej firmie jacht sprzątane są przez przeszkolony personel sprzątający. Nie muszą więc sprzątać Państwo jachtu Antila 27 w ostatni dzień rejsu. Należy jednak pamiętać iż pranie tapicerki, mycie naczyń, opróżnianie WC oraz klarowanie ożaglowania i olinowania nie jest objęte w standardowej opłacie za sprzątanie.

Czy fotografie przedstawiające jacht Antila 27 są aktualne?

Tak, zdjęcia jachtu Antila 27 Zo zostały wykonane w 2020 r., tak by prezentowały rzeczywisty stan jednostki. Mamy nadzieję, że odzwierciedlają rzeczywistość możliwie najlepiej.

Opinie

Antila 27 Zo

Ocena jachtu:
4/10
Jakość żeglowania:
7/10
Wyposażenie:
7/10
Wygoda:
8/10
Natalia Winiarska - Antila 27 Zo
Czarter od: 20-08-2022Czarter do: 27-08-2022
Wydanie jachtu z dość sporym opóźnieniem, łódka został wydany dopiero o godzinie 17:15 a nie o 15 jak to być powinno, co skutkowało zmianą trasy naszego rejsu i stratą jednego dnia. Dodatkowo nie działało TV, które znajdowało się na wyposażeniu jachtu. Właściciel z powodu tych niedogodności nie zaproponował żadnej rekompensaty finansowej.
Ocena jachtu:
4/10
Jakość żeglowania:
7/10
Wyposażenie:
7/10
Wygoda:
8/10
Poljacht
Odpowiedź Poljacht:
Dziękuję za opinię. Jachty wydajemy zgodnie z umową w godzinach między 15 00 a 19 00. Wynika to z tego iż posiadamy dużą flotę czarterową i nie jesteśmy w stanie wydać wszystkich jachtów o godzinie 15 00. Dodatkowo po odbiorze jachtu od poprzedniego klienta musimy taki jacht: posprzątać, przeserwisować oraz naprawić drobne usterki. Dlatego co jakiś czas pojawia się mały poślizg. Mimo wszystko staramy się wydawać jachty najszybciej jak tylko się da. Dla osób którym zależy na szybkim wydaniu jachtu mamy specjalną usługę. Wtedy jacht jest wydany do godziny 13 00. Co do telewizora, należy do niego podłączyć antenę zewnętrzną która znajduje się w szafce obok telewizora.