Opinie

Szczegóły

Janmor 700 – czarter jachtu na Mazurach

Janmor 700 to mały jacht motorowy, który wyróżnia się bardzo dużą funkcjonalnością. Jacht posiada kategorię projektową C – jest przeznaczony do żeglugi śródlądowej. Jednostka została zaprojektowana przez prestiżowe biuro projektowe Centkowski & Denert design studio, posiadające bardzo duże doświadczenie w projektowaniu tego typu jachtów. Pomysłodawcą i producentem jest z kolei jedna z  najstarszych polskich stoczni jachtowych – Stocznia Janmor, słynąca przede wszystkim z bardzo wysokiej jakości tworzonych laminatów. Mimo stosunkowo nie dużych rozmiarów łódź wydaje się bardzo przestronna. Zostało to spowodowane umieszczeniem kokpitu i mesy jachtu na jednym poziomie. Zabieg ten doprowadził do powstanie jednego dużego pomieszczenia podzielonego jedynie szklanymi przesuwnymi drzwiami na dwie części – mesę i kokpit. Po otwarciu drzwi tworzy się jedna spójna przestrzeń, którą dodatkowo optycznie powiększają panoramiczne szyby.

Nasz Janmor 700 to jacht mały ale bardzo komfortowy. Polecamy go osobom chcącym rozpocząć swoją przygodę z motorowodniactwem. Dzięki swoim niedużym rozmiarom i bardzo dobrej manewrowości (ster strumieniowy i skrętny silnik) z jego prowadzeniem poradzi sobie nawet początkujący wodniak. Jacht Janmor 700 z naszej floty czarterowej został wyposażony w mocny, jak na ten rozmiar 40 KM silnik, cenionej z niezawodności marki Suzuki. Silnik pozwala rozpędzić jacht do prędkości 15 km/h, jednak zdecydowanie częściej jacht będzie wykorzystywany do przemieszczania się z niższą prędkością rzędu 5-10 km/h. Silnik bowiem jest wtedy praktycznie niesłyszalny i spala zaledwie 2l benzyny na motogodzinę. Kolejną niewątpliwą zaletą naszego egzemplarza jachtu Janmor 700 jest cabrio (materiałowe ścianki opuszczane z dachu nad kokpitem), które pozwala powiększyć przestrzeń użytkową jachtu w razie niepogody – po opuszczeniu ścianek powstaje w pełni szczelny kokpit. W przypadku sprzyjającej aury cabrio można podwinąć – uzyskają wtedy Państwo całkowicie przewiewny kokpit. Cała operacja opuszczania lub podwijania materiałowych ścianek zajmuje tylko 2 minuty. W celu poprawy widoczności w razie deszczu przednia szyba naszego Janmora 700 została wyposażona w wycieraczkę. W trosce o Państwa bezpieczeństwo półpokłady Janmora 700 zostały zabezpieczone relingami, są one asymetryczne. Prawy –  szerszy został przeznaczony do normalnej komunikacji, lewy – węższy zaś do przemieszczania się w sytuacji awaryjnej.

Wnętrze naszego Janmora 700 zostało zbudowane w przyjaznej dla oka kolorystyce. Ciemne materace bardzo ładnie komponują się z białym laminatem i fornirem użytym do zabudowy. Po wejściu przez przesuwne 3-częściowe drzwi Państwa oczom ukaże się mesa, która na tym jachcie jest jednocześnie sterówką. Po prawej stronie mesy jachtu Janmor 700 znajduje się mały aneks kuchenny wyposażony w pojemną lodówkę, zlewozmywak i dwu-palnikową kuchenkę gazową. Po lewej zaś stolik i dwie kanapy usytułowane naprzeciwko siebie. Po opuszczeniu stołu powstanie wygodne miejsce do spania dla osoby dorosłej lub dwójki dzieci. Miejsce dla sternika w mesie jachtu Janmor 700 jest wygodne, ma on do dyspozycji pod ręką: manetkę, zegary od silnika, panel steru strumieniowego, echosondę i radio. Na niższym poziomie jednostki znajduje się cześć nocna oraz toaleta. Na dolnym pokładzie wygodnie wyśpią się 4 osoby. Dwie na koi dziobowej i dwie na koi pod mesą jachtu. Łazienka naszego egzemplarza została wyposażona w WC chemiczne oraz umywalkę. Na noc wszystkie szyby można zasłonić zasłonkami, tak aby załodze była zapewniona odpowiednia intymność. Całe wnętrze naszego Janmora 700 jest oczywiście ogrzewane wydajnym, niezależnym systemem Webasto. Odpowiednią wentylację zapewnią liczne okienka, w które jest wyposażony nasz Janmor. W razie niepogody rozrywkę zapewni Państwu wcześniej wspomniane radio oraz otwierane TV umieszczone na suficie.

Jacht Janmor 700 może być wynajmowany bez patentu. Przed czarterem wykonujemy szkolenie!

Janmor 700, podobnie jak każdy jacht dostępny w naszej ofercie jest wyposażony w najwyższej jakości środki bezpieczeństwa, zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. 

 

Dane techniczne

Długość całkowita: 8.00 m
Szerokość: 2.75 m
Zanurzenie min/max: 0.40
Liczba koi: 5
Max liczba miejsc: 5
Liczba zamykanych kabin: 0
Wysokość w kabinie: 1.95 m
Zbiornik(i) na wodę: 100 l
 Silnik zaburtowy  40 KM

Wyposażenie

Na zewnątrz:

 • cabrio (materiałowe ścianki)
 • materace kokpitowe
 • stolik kokpitowy
 • kosze na odbijacze

Wewnątrz:

 • ogrzewanie
 • lodówka
 • zasłonki na wszystkie okna
 • szyberdach
 • radio
 • TV
 • WC chemiczne

Udogodnienia dla sternika:

 • wydajny ster strumieniowy
 • wycieraczka przedniej szyby
 • echosonda

Opinie

Brak opinii dla tego jachtu.